portofino

SÖRVEY & EKPERTİZ

İkinci el tekne almak isteyen birçok deniz severin merak ettiği konuların başında, beğendikleri teknenin kondisyonu hakkında net ve gerçekçi bilgilere nasıl ulaşabileceği gibi sorular yer alır.


"Yıllardır edindiğimiz tecrübeler her zaman profesyonel kişiler ile çalışmak gerektiğini göstermiş ve güvenli bir alışverişin her zaman vazgeçilemez unsurları olmuştur."


Tekne almak, günlük hayatta sıklıkla yaptığımız ve alım öncesi ekspertiz gerektiren otomobil, motosiklet vb. satın alma türünden pek de farklı değildir aslında. Buna karşın deniz araçlarının kontrolü kara taşıtları gibi birkaç dakikada sonuçlanacak kadar hızlı, bulunduğu yerde hemen kontrol edebilecek kadar pratik değildir. Portofino Yatçılık olarak almak istediğiniz teknenin satın alma öncesi; yapısal, mekanik, kozmetik açıdan tüm kontrollerini gerçekleştiriyor ve bu sürecin sorunsuz şekilde işletilmesini sağlıyoruz.

Böylece yapılan kontroller neticesinde söz konusu teknenin tarihçesi, güncel kondisyonu ve daha sonra gerekecek periyodik bakımlarına dair derinlemesine bilgi sahibi oluyor ve bunun sağladığı iç huzur ile yeni teknenize kavuşmuş oluyorsunuz.portofino

SATIN ALMA SÖRVEYİ

Ölçüm cihazları yardımı ile sac teknelerin korozyon, kompozit olanların ise ozmoz kontrolleri,

portofino

Ana makine, jeneratör ve diğer yardımcı ekipmanların kontrolü,

portofino

Tadilat işlemlerinin yapılabilmesi için doğru bakım hangarı veya tersanenin seçilmesi,

portofino

Elektrik-elektronik, mekanik ve tesisat kontrollerinin yapılması,

portofino

Tadilat veya onarım işlemi tamamlanmış olan teknelerin son kontrollerinin yapılıp raporlanması.